Kapat
 

Aşırı Yemek Yeme Hastalığı

Yemek, eğer hiçbir şey değilse, çok iyi bir vakit geçirme aracıdır. İstenmeyen bir işin ertelenmesi için mükemmel bir bahanedir. Mesela, ellen, iş görüşmeleri için evden ayrılmadan önce aniden çok acıktığını hissederdi. Bu yemek huyu yüzünden, muhtemel işverenler ile olan randevularına geç kalırdı; böylelikle, işe alınma şansını yitirirdi. İşe gitme düşüncesi ve belki de aşağılanma, komik duruma düşme, işten atılma düşünceleri ellen’i korkutuyordu. Evde kalmak ve yemek daha kolaydı.Korktuğunuz bir işten kurtulmak için siz de yiyecekleri bahane olarak kullanır mısınız? Telefon görüşmesinden veya mektup yazmaktan kurtulmak için yemek yemeyi bahane olarak kullanır mısınız? Peki karmaşık veya zor bir işi tamamlamak için? Bu tip davranışlar fazla kiloları tetikler ve bu kilolardan kurtulmak için Rx1 kilo verme hapı kullanmanız uygun olur.

Ye ye sendromundaki dört numaralı stil, başlarına silah dayanmış gibi aşırı yemek yiyen insanları içeriyor. Tabii ki stresten dolayı yiyenler sınıfından bahsediyorum. Stresten dolayı yiyenler sınıfında olan insanların kiloları, evlerindeki ve işlerindeki sıkıntılar yüzünden tıpkı bir barometre gibi alçalır, yükselir. Eğer yükleri hafifse vücutları da öyledir. Ama evlilik problemleri veya çok sıkı programları stres yaratıyorsa yemeğe yönelirler. Artan iştahlarıyla birlikte kiloları da pozitif yönde değişme gösterir.Bu stres, stresten dolayı yiyenler’in yaşamlarında sıklıkla gördüğüm iki durumdan kaynaklanmaktadır. Birincisi, hayatın bir yerinde saplanıp kalmak veya tuzağa düşmüş hissine kapılmak; ikincisi ise meşgul bir hayat sürmektir.

Stresten dolayı yiyen bir insan sorunlannı yiyeceğe başvurmadan çözmelidir. Aşırı yemek sadece stres seviyenizi arttınr çünkü kendinizi şişman, çekici olmayan, uyuşuk biri olarak hissetmenizi sağlar. Bu konuda, stresi yenmenin yollannı bulacaksınız.Çoğu insan hayatının bir yerinde saplanıp kalmış hissetmiştir ama, genelde, ye ye sendromu’ndan şikayetçi olanlar bu hissi daha çok yaşamışlardır. Evliliklerinde ve iş hayatlarında.

Siz de buradan bir yorum bırakın!