Kapat
 

Kilo Vermenin Doğal Yolu Rx1

Bir rahatlama programına başlamanın belki de en iyi yolu, “rahatlama” veya “kişiselhipnoz” gibi adlan olan teyp kasetleri almaktır. Bu tür kasetler, genellikle, büyük kitabevlerinin eğitsel yayınlar veya bireysel zevkler köşelerinde bulunur. İçerisinde bilinçaltı sesler olan bir kaset yerine duyulabilir bir kaset alın. Bilinçaltı kasetlerdeki sesler veya müzikler rahatlatıcı olmalarına rağmen, bilinçaltı uygulamaları ile öğrenme tekniklerinin temel ilkeleri gözardı edilmiştir. Çalışmalar göstermiştir ki; bilgi beyne yerleşmeden önce sesler ve resimler görsel ve işitsel olarak açıkça algılanabilir olmalıdır.

Bunun tersine, duyulabilir kasetler derin kas gevşemesi ve bilinçli imgelem ile kendinizi nasıl rahatlatacağınızı öğretir. Temel olarak, bu kasetler vücunuzdaki her bir kası gevşetmenize, zihninizi rahatlatıp sorunlarınızdan kurtulmanıza ve zihninizde rahatlatıcı bir imgelem(mesela, sahilde güneşin batışını izlemek hayali) oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Kilolarınızdan da Rx1 kapsül ile kurtulmak sizi oldukça rahatlatır.Kaseti satın aldığınız zaman onu kullanmanız gerçekten önemlidir. Stresten dolayı yiyenler’in çoğunluğu bu rahatlama kasetlerinden alıyorlar ve birkaç kere kullandıktan sonra bir kenara atıyorlar. Hayatınızdaki her şeyi programladığınız gibi rahatlamanızı da programlamanız gerekir.

Sıkı çalışarak bir molayı hak ettiğiniz zaman rahatlamak için zaman ayırın. En önemlisi bir daha acıktığınızda sizi yiyeceğe yöneltenin stres olmadığını görmek için 15 dakika bekleyin. Eğer bu yönelim stresten dolayı ise stresi kontrol etmenizde yiyeceğin bir opsiyon olmadığını hatırlayın. Egzersiz ve rahatlama kaseti dinlemek bir opsiyondur ama yiyecek değildir.Bir sonraki konuda. Ye ye sendromu’ndaki beş numaralı stil olan kilosu arttıkça yiyenler’e bakacağız. Bu kişiler yedikleri miktarı her seferinde arttırarak verdikleri bütün kiloları bir kere daha geri alanlardan oluşuyor.

Siz de buradan bir yorum bırakın!