Kapat
 

Sinir ve Depresyon Kaynaklı Kilo Almak

Tüm insanların hayatlarında belirli şeyleri yapmak için hırsları veya dürtüleri olduğuna ve bu arzuları yerine getirmek için kendimize karşı, sorumlu olduğumuza inanıyorum. Her zaman başarılı olamayabiliriz; ama en azından denemek çok önemlidir. Bu amaç, liseden mezun olmak da olabilir, tıp fakültesini bitirmek de. Amacınız ne olursa olsun, ona ulaşmaya çalışın. Esas amacınızı daha küçük, daha elde edilebilir amaçlara ayrıştırın ve yaşamınızın amacına ulaşmak için hemen bugün küçük bir adım atın ve kilolarınızdan Rx1 zayıflama hapı ile kurtulun. Bunu yaptığınıza pişman olmazsınız.

Bitirilmemiş bir üzüntünün ye ye sendromunuzun nedeni olup olamayacağını anlamak için kayıplarınız hakkındaki düşüncelerinizin sizi aşagıdakiierden birine yöneltip yöneltmediğine bakınız:

  • Göğsünüzde ağır veya baskın bir duygu?
  • Gözlerinizde yaş?
  • Hemen başka bir şey hakkında düşünme arzusu?
  • Sinir veya depresyon?

Eğer bunlardan birine “evet” cevabı veriyorsanız, bitirilmesi gereken bir üzüntünüz var olabilir. Mutlu bir iş olmasa da, kaybınız hakkındaki düşünceleriniz üzerinde biraz vakit harcamak (tercihen bir terapist ile birlikte), sizi aşırı yeme arzusundan uzaklaştırabilecek anahtar olabilir. Sinir ve depresyon kaynaklı olarak kilo alıyorsanız bu kiloları Rx1 zayıflama hapı yardımı ile vermeniz mümkün.

Bu konuyla bağlantılı olarak hatırladığım en dikkat çekici vaka, hastam Sally idi. Sally, genç kızken, babasının ölümünü gördükten sonra 45’ten fazla kilo almıştı. Babasının boğulmasına üzülmek yerine, sallly, kendini.biftek, tereyağlı patates, tuzlu abur cubur gibi yüksek yağ oranlı yiyeceklere verdi.

Terapimiz, sally’nin, babasının kendisine yazdığı mektupları okumak ve tedavimiz süresince, haftalar boyunca sally’nin babasının ölümüne ağlamasına izin vermek üzerine kuruluydu. Sally üzüntüsünü tamamladığında, aşırı kiloları hızla ve düzenli olarak azaldı. Sally, babasının mektuplarından birisini okuyup da gözyaşlarına bogulmamayı başardığında, aşırı kilolarının çoğunu vermişti ve artık aşın yemiyordu.

Siz de buradan bir yorum bırakın!